Fabryka Tapet

Wyszukaj wśrod milionów wzorów


Fototapeta za szkło

(Frontstick)

Montaż na szybie – Krok po kroku

Potrzebne narzędzia

Przydadzą się: rakla, ręczniki papierowe, miękka i delikatna gąbka.

Przygotowanie szyby

Oklejana powierzchnia powinna być czysta i odtłuszczona (najlepiej specjalistycznym preparatem). Po odtłuszczeniu należy spryskać powierzchnię szkła wodą z płynem do naczyń, w proporcji 1ml płynu na 1l wody. Szyba musi być całkowicie mokra – zbyt mało wody spowoduje, że wydruk będzie ciężko zamontować.

Naklejanie

Odklej naklejkę od papieru podkładowego. Spryskaj ją obficie po stronie klejącej. Woda powoduje, że naklejka straci chwilowo mocne właściwości klejące i będzie można nią manewrować podczas nakładania na szybę. Klej zacznie wiązać po wyschnięciu.

Namoczoną naklejkę nałóż na szybę. Zadrukowana folia powinna lekko się przesuwać po powierzchni szyby.

Po ułożeniu naklejki na miejsce, wyciskaj wodę począwszy od środka do zewnątrz, przy użyciu rakli lub papierowych ręczników. Naklejka zacznie przyklejać się do podłoża.

Po zamontowaniu, docelowa trwałość osiągana jest po 48 godzinach. W zależności od temperatury i wilgotności, całkowite odparowanie wody spomiędzy folii i szkła, trwa nawet do 7 dni. Znikną ewentualne zacieki, które nie są skazą produktu, ale cechą materiału.

Jeżeli pojawią się bąbelki powietrza, któych nie można już wycisnąć, można nakłuć igłą wydruk i w ten sposób pozbyć się problemu.

Informacje dodatkowe

Gotowy wydruk ma tendencje do kurczenia się przed wyklejeniem dlatego jest zawsze powiększony o 5mm z każdej strony do obcięcia.